Leczenie partnera

Mimo, iż grzybica pochwy to infekcja kobieca, leczenie dotyczy także i partnerów zarażonych kobiet. Mężczyźni często uważają, iż nie mogą zarazić się od kobiet grzybem Candida albicans, co jest jednak myśleniem błędnym. Zakażenie grzybiczne jest infekcją, która może być przenoszona drogą płciową, i to zarówno partnerka jak i partner mogą być tu nosicielem.

Zobacz co oferują apteki >>

Z racji tego, iż grzybica pochwy ma tendencję do nawrotów, jej nieleczenie u partnera może skutkować nieustannym zarażaniem kobiety podczas każdego stosunku seksualnego. Szczególnie, iż grzybica u mężczyzn najczęściej przebiega bezobjawowo i większość z nich nawet nie wiem, że jest zarażonym. Dlatego też, aby uniknąć problemu ciągle nawracającej grzybicy pochwy, oboje partnerów powinno zostać poddanym leczeniu. Pozwoli to zlikwidować drożdżaka powodującego infekcje zarówno u kobiety jak i u mężczyzny. W przypadku częstych nawrotów grzybicy u kobiety jest to kwestia po prostu konieczna.

.

Objawy

Grzybica narządów płciowych u mężczyzn najczęściej przebiega w sposób bezobjawowy, co jest główną przyczyną trudności w jej wykryciu. Dlatego też, tak istotnym jest podjęcie profilaktycznego leczenie podczas choroby partnerki. Niekiedy jednak grzybica narządów intymnych daje o sobie znać także i u mężczyzn.

Najczęstsze objawy na jakie mogą się oni uskarżać to:

  • naloty w okolicy genitaliów i napletka,
  • świąd, obrzęk
  • zaczerwienienie skóry żołądzi prącia i napletka,
  • uczucie bólu podczas wytrysku w przypadku zarażenia prostaty.

Tym objawom może także towarzyszyć pieczenie, świąd, tkliwość narządów płciowych a także odczuwalny ból podczas oddawania moczu. Tak jednoznaczna symptomy wymagają bezwzględnej konsultacji lekarskiej i podjęcia odpowiedniego leczenia.

.

Leczenie

Poniżej przykładowe produkty na grzybicę:

 

Mycospor 1 krem 15 g
mycospor-1-krem-15-g-9bbbc3874aeff79c0b0a66f68e09e1eb
Nizoral szampon 60ml
nizoral-szampon-leczniczy-na-lupiez-ketokonazol-60ml
Clotrimazolum hasco krem 0 01 g g 20 g
clotrimazolum-hasco-krem-0-01-g
Clotrimazolum aflofarm krem 0 01 g g 20 g
clotrimazolum-aflofarm-krem-0-01-g-g-20-g

Zobacz wszystkie produkty w porównywarkach cenowych na grzybicę >>

Aby zwalczyć grzybicę narządów płciowych u mężczyzn i zapobiec wzajemnemu zarażaniu się partnerów seksualnych, lekarz stosuje leczenie polegające na miejscowym stosowaniu maści oraz przyjmowaniu doustnych tabletek. Jako lek doustny, mężczyznom przepisuje się preparaty takie jak Orungal i Diflucan. Jeśli leczenie ma charakter jedynie profilaktyczny, zazwyczaj zażywają oni tylko jedną dawkę leku, którego lecznicze stężenie utrzymuje się w organizmie przez kolejne 3-4 dni. W przypadku pełnoobjawowej grzybicy narządów intymnych, leczenie trwa aż do ustąpienia infekcji. Przy dużych zmianach w miejscach intymnych i dużym świądzie zaleca się także kremy do stosowania miejscowego, takie jak Canesten, Clotrimazol, Lamisil czy Pimafucin.

Zobacz również:
Jakie są choroby penisaChoroby penisa – rodzaje, formy – leczenie
Grzybica penisa, zapalenie prącia, choroba peyroniego – to tylko kilka z najczęstszych chorób penisa. Wejdź i przeczytaj o najczęstszych chorobach penisa, dowiedz się jak je skutecznie leczyć…
Grzybica penisaGrzybica penisa – przyczyny, objawy, leczenie
Grzybica penisa może być dla mężczyzny bardzo krępującą i stanowiąca duży problem chorobą. W artykule dowiesz się jakie są najczęstsze przyczyny i objawy grzybicy penisa. Dowiedz się jak zapobiegać zarażeniu grzybicą penisa…